Centralno jezgro džinovske rakete Ariane 6 Evropske svemirske agencije (ESA) stiglo je u Francusku Gvajanu, isporučenu iz Francuske ESA-inim specijalizovanim brodom Canopée.
Ariane 6 je stigla u luku Pariacabo u Kourouu, Francuska Gvajana – dom evropske svemirske luke – i spremna je za sklapanje u svemirskoj luci Kourou.
Svi elementi koji čine raketu proizvode se u kontinentalnoj Evropi, a zatim transportuju ovim novim brodom, Canopée (krošnje na francuskom). To je prvi prilagođeni transporter koji koristi jedra, smanjuje emisije i štedi gorivo do 30 odsto, a na ovom putovanju putovao je 10 dana pokrivajući preko 7.000 km od Le Havrea u Francuskoj.
Hibridno-pogonska posuda duga je 121m i ima 37m visoka jedra. Canopée neprekidno putuje između Francuske i Francuske Gvajane kako bi utovario svaku fazu Ariane 6 i druge dijelove i poslao ih preko Atlantskog okeana u evropsku svemirsku luku.
Na ovom putovanju, Canopée donosi centralno jezgro za prvi let Ariane 6. Nakon što je pokupio gornju pozornicu iz Bremena u Njemačkoj, Canopée je prešao u Le Havre, Francuska, kako bi utovario glavnu pozornicu Ariane 6. Glavna pozornica izgrađena je u Les Mureauxu, Francuska, u skupštinskoj dvorani ArianeGroup.
Teretni brod nove generacije dizajniran je za ArianeGroup kako bi zadovoljio složene zahtjeve transporta Ariane 6 – faze i motori Ariane 6 su visokotehnološka oprema koja zahtijeva delikatnu njegu tokom transporta.
Canopéeova struktura dizajnirana je za nošenje velikih, krhkih opterećenja, kao i za navigaciju plitkom rijekom Kourou do luke Pariacabo. Odavde se razne komponente Ariane 6 iskrcavaju i transportuju drumom do nove zgrade za montažu lansirnih vozila Ariane 6 udaljene samo nekoliko kilometara.
Kada bude uspravno, dva bustera će biti dodata za prvi probni let Ariane 6 (već su u Francuskoj Gvajani). Na kraju, gornja kompozitna obloga – nosecone koja se vertikalno dijeli na dva – i nosivost će biti pričvršćena na lansirnu rampu.