Između 1999. i 20.14 sateliti su redovno lansirani od strane Sea Launch-a, U početku džoint–Pothvat između U SAD, Norveška, Rusija i Ukrajina. Lansiranje na more postavili satelite u orbitu za EchoStar, DirecTV, XM Radio i PanAmSat između ostalih. Kompanija, međutim, bankrotirao u 2009.
Sada postoji novi kandidat koji snabdijeva okean–zasnovana aktivnost lansiranja. Kineska Galaktička energija izvela je svoju treću Ceres–1S Raketno lansiranje 29. augusta, uspješno šaljući šest satelita u orbitu.
Galaktička energija Potvrđen uspjeh lansiranja u roku od sat vremena od polijetanja. Na brodu je bilo šest satelita za daljinska istraživanja za Reklame Mušterije.Lansiranje je bilo treće koje se dogodilo iz plutajućeg lansiranja broda, a lokalni izvještaji kažu da kompanija planira za Ceres–Dvije nadograđene rakete.
Galaktička energija je formirana u februaru 2018.
Šest satelita je bilo daljinska istraživanja za privatne klijente.