Caviar, međunarodni luksuzni brend poznat po ručno izrađenim ekskluzivnim telefonima i satovima, predstavio je novu Gold Collection za iPhone 17 seriju. Kolekcija uključuje tri ultraluksuzna modela izrađena u potpunosti od 18-karatnog zlata. Svaki uređaj košta više od 67.000 dolara i dolazi u izuzetno ograničenim količinama.
Palmette model inspiriran je palmama Ujedinjenih Arapskih Emirata i geometrijskim linijama Art Deco arhitekture. Kućište nosi ugravirani motiv palminih listova u 18K zlatu. Više od sto dijamanata ručno je ugrađeno u dizajn, dok je Appleov logotip ukrašen dragim kamenjem. Caviar predstavlja Palmette kao spoj istočnjačke elegancije i arhitektonske profinjenosti. Početna cijena iznosi 72.500$.
Bitcoin izdanje naglašava rast kriptovaluta. Na sredini 18K zlatnog kućišta nalazi se podignuti Bitcoin simbol. Caviar je dodao kriptografske uzorke koji simboliziraju digitalno bogatstvo i neovisnost. Dizajn spaja prepoznatljive elemente kripto svijeta s luksuznom izradom visokog nakita. Model kreće od 67.640$ i cilja na investitore te strastvene podržavatelje kripto industrije.
Solar izdanje donosi polirano zlatno kućište koje nalikuje kompaktnom zlatnom polugu. Površina je glatka i snažno reflektivna, dok je Appleov logotip ukrašen dijamantima kao središnji vizualni detalj. Caviar smatra ovaj model posvetom sirovoj snazi zlata i njegovoj bezvremenskoj estetskoj vrijednosti. Početna cijena iznosi 71.070$.
Svi telefoni dolaze u Supreme pakiranju izrađenom od drva i kože, s pozlaćenim ukrasima. Uz svaki primjerak priložen je certifikat autentičnosti. Proizvest će se samo tri komada od svakog modela, što kolekciju čini jednom od najekskluzivnijih na globalnom tržištu luksuznih pametnih telefona.
